ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1    Том (Україна - Українці) Кн. 2
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ПОДІЛЬСЬКИЙ МУЗЕЙ ТОВАРИСТВА НАРОДНА ШКОЛА

  Бібліографічне посилання: Піскова Е.М. ПОДІЛЬСЬКИЙ МУЗЕЙ ТОВАРИСТВА НАРОДНА ШКОЛА [Електронний ресурс] . URL: http://www.history.org.ua/?termin=Muzej_Ternopil (останній перегляд: 28.03.2024)
ПОДІЛЬСЬКИЙ МУЗЕЙ ТОВАРИСТВА НАРОДНА ШКОЛА

ПОДІЛЬСЬКИЙ МУЗЕЙ ТОВАРИСТВА "НАРОДНА ШКОЛА". Польс. культурно-освітнє т-во "Народна школа" в Тернополі 1906 розпочало роботу із заснування музею. Із цією метою 1907 при т-ві було утворено бібліотечно-музейну комісію на чолі з А.Стопкою. У короткий строк було зібрано досить значну колекцію, що розподілялася в межах 10-ти розділів. Отримавши 1910 кілька кімнат у новому будинку т-ва, музей розпочав свою діяльність 1912. Проте за браком коштів урочисте відкриття нового закладу – публічного П.м.т. "Н.ш." – відбулося лише в квітні 1913. Як свідчить виданий до цієї дати путівник, у 4-х залах експозиції музею досить повно й різноманітно були представлені пам'ятки історії та к-ри краю, зокрема: археол. знахідки з розкопок на Тернопільщині, предмети міськ. побуту 17–19 ст., рідкісні документи на пергаменті і стародруки 16–19 ст., значна колекція нумізматики (бл. 1400 предметів) і зброї, природничі й етногр. матеріали, зразки нар. мист-ва і ремесел (у т. ч. чимала колекція писанок – 332 предмети). Заг. кількість пам'яток музею на той час перевищувала 10 тис. одиниць зберігання. Незважаючи на те, що музей засновувався як польський, переважна частина його колекцій була українською за походженням і тематикою. У період Першої світової війни (1915) припинив своє існування. Його діяльність було відновлено 1930 відкриттям експозиції Регіонального Подільського музею т-ва "Народна школа". 1940 зібрання цього закладу увійшло до складу Тернопільського краєзнавчого музею.


Література:
  1. Скрипник Г.А. Етнографічні музеї України. К., 1989
  2. Лавренюк В. Розвиток краєзнавства на Тернопільщині. В кн.: Наукові записки Тернопільського краєзнавчого музею. Тернопіль, 1993
  3. Його ж. Музей товариства "Народна школа" в Тернополі. В кн.: Музеї України ХIХ – початку XX століть. К., 2005.

Посилання:
  • ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА І УКРАЇНА. ПЕРША СВІТОВА ВІЙНА (ВЕЛИКА ВІЙНА)
  • ТЕРНОПІЛЬ
  • ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ

  • Пов'язані терміни:
  • МУЗЕЙ ТОВАРИСТВА НАРОДНА ШКОЛА
  • МУЗЕЙНА СПРАВА В УКРАЇНІ
  • ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)