ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


Пошук
у тексті
статей
логіка:
А  Б  В  Г  Ґ  Д  Е  Є  Ж  З  И  І  Ї  Й  К  Л  М  Н  О  П  Р  С  Т  У  Ф  Х  Ц  Ч  Ш  Щ  Ю  Я  
Том (Україна - Українці) Кн. 1    Том (Україна - Українці) Кн. 2
Гасла
(пошук у заголовках)
логіка:

ЗАНЧЕВСЬКИЙ ІВАН МИХАЙЛОВИЧ

  Бібліографічне посилання: Єфіменко Г.Г. ЗАНЧЕВСЬКИЙ Іван Михайлович [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 3: Е-Й / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. - К.: В-во "Наукова думка", 2005. - 672 с.: іл.. URL: http://www.history.org.ua/?termin=Zanchevsky_I (останній перегляд: 29.03.2024)
Енциклопедія історії України ( Т. 3: Е-Й ) в електронній біблотеці

ЗАНЧЕВСЬКИЙ ІВАН МИХАЙЛОВИЧ

ЗАНЧЕВСЬКИЙ Іван Михайлович (04.01.1861–15.07.1928) – математик, започаткував застосування векторного та геометричного методів у механіці. Д-р прикладної математики (1891). Н. в м. Одеса в родині військовослужбовця. Закінчив фіз.-мат. ф-т Новорос. ун-ту (1883; Одеса) і залишився працювати в цьому ун-ті. Був блискучим лектором. Брав активну участь у роботі орг-цій, які опікувалися поліпшенням тех. освіти в країні. У верес. 1905 обраний ректором Новорос. ун-ту. Підтримував студентський революц. рух, дозволив діяльність студентських спілок у стінах ун-ту. Через це проти нього було порушено суд. справу й звільнено з посади. Після суду, який відбувся 1909, виїхав з Одеси. Навесні 1917 вернувся до Одеси й деякий час знову працював ректором Новорос. ун-ту, викладав у ін. вищих навч. закладах. 1922 пішов на пенсію через тяжку хворобу.

дата публікації: 2005 р.

Література:
  1. Голотюк И.И. Роль И.М. Занчевского в развитии теории векторов в России. В кн.: Из истории математического естествознания: Сборник научных трудов. К., 1984
  2. Професори Одеського (Новоросійського) університету: Біографічний словник, т. 1. Одеса, 2000.

Посилання:
  • ОДЕСА

  • Пов'язані терміни:
  • ГОНЧАР ІВАН МАКАРОВИЧ


  • (тексти та зображення доступні на умовах ліцензії Creative Commons
    із зазначенням авторства — розповсюдження на тих самих умовах)