Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

27 вересня 1988 (вівторок)

Женева. На пленарному засіданні 35-ї сесії Ради ООН по торгівлі і розвитку (ЮНКТАД) при обговоренні актуальних питань перебудови міжнародних економічних відносин та багатостороннього співробітництва з метою поліпшення зовнішньоекономічної діяльності країн, що розвиваються, виступив постійний представник УРСР при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві А.Озадовський. Він розповів про масштаби економічної допомоги радянської України молодим державам. Так, у 136 навчальних закладах України навчається більш як 9 тисяч молодих африканців. Промислова продукція УРСР експортується в 27 африканських країн.
Радянська Україна. – 1988. – 28 вересня.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Роки 1986 - 1990: Довід. вид . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2006. - 408 с. - ISBN 966-02-3607-7