Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

27 вересня 1960 (вівторок)

Черкаська область. Повідомляється про заходи, які були проведені для упорядкування місць, пов’язаних з життям і діяльністю Т.Шевченка: відкрито пам’ятники на місці де стояла хата, в якій народився Т.Шевченко і, де провів дитячі роки в с. Моринці Вільшанського району; відкрито пам’ятник в с. Шевченкове; покращена культурно-освітня і масово-політична робота у культурно-освітніх установах населених пунктів – сіл Шевченкове, Моринці, Будище Вільшанського району, з якими пов’язані життя і діяльність Т.Шевченка; упорядковано могили батьків Т.Шевченка і художника І.Сошенка; в Каневі побудовано новий кінотеатр, літню кіноплощадку, капітально відремонтовано Будинок культури, в с. Моринці і с. Будище відкрито музейні кімнати Т.Шевченка та ін.
Культурное строительство в Черкасской области (1917 – 1980): Сб. документов и материалов / Н.И.Береза, В.Н.Болтенков, С.И.Кононенко и др. – Днепроп

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Роки 1946-1960: Довід. вид . Ч. 2. 1953-1960. - К.: Ін-т історії України НАН України, 2005. - 287-613 с. ISBN 966-02-3607-7