Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

26 серпня 1939 (субота)

Київ. Політбюро ЦК КП(б)У обговорило питання про підготовку до виборів у місцеві ради депутатів трудящих УРСР. Ухвалено запропонувати ОПК, РПК, МПК широко розгорнути на підприємствах, заводах, шахтах, у колгоспах, радгоспах, військових частинах, установах, серед усього населення агітаційну роботу з вивчення „Положення” про вибори; налагодити контроль за „якістю агітаційної роботи”, зокрема за тим, „наскільки агітатори вміло і цікаво пояснюють робочим, колгоспникам, службовцям про великі справи партії Леніна-Сталіна, про будівництво комунізму”; містилися настанови партійним органам щодо перевірки стану, підбору активу до складу виборчих дільниць та ін.
ЦДАГОУ. – Ф.1. — Оп.6. — Спр.513. — С.81-84.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Рік 1939: Довід. вид . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2007. - 227 с. - ISBN 966-02-3607-7