Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

СЕМІНАР З ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ІСТОРІЇ. Презентація монографії Василя Кононенка (Модернізація Гетьманщини: проекти козацької адміністрації 1687–1764 рр. – Київ, 2017)

РАДА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ ІНСТИТУТУ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ НАН УКРАЇНИ

СЕМІНАР З ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ІСТОРІЇ

Презентація монографії Василя Кононенка

(Модернізація Гетьманщини: проекти козацької адміністрації 1687–1764 рр. – Київ, 2017)

На 2018 р. припадають важливі річниці української ранньомодерної минувшини: повстання Хмельницького (1648), повстання Брюховецького (1668), повстання Мазепи (1708), розпал і провал боротьби Полуботка за автономію (1723), проекти Апостола (й отримання обрізаної "дарованої" від імперського уряду конституції - «Рішительних пунктів» (1728)), закінчення укладання «Прав, за якими судиться малоросійськи народ» (1743), річниця піку модернізаційних проектів за Розумовського (1763). Ці дати роблять поглиблене вивчення Гетьманщини актуальною темою не лише українських, але й центрально-східноєвропейських студій. Також це спонукає скрупульозно у контексті здобутків української та світової історіографії аналізувати нові книги, одна з яких і винесена на обговорення.

Модератор - Тарас Чухліб

Дискутанти - Володимир Пришляк й Олексій Сокирко

6 ЛЮТОГО 2018, 14.30

Конференц-зал Інституту історії України НАН України,

Київ, вул. Грушевського, 4, 6-й поверх