"Якої б долі не судилось українському народові ще пережити, він все одно своє право на самостійне державне життя виборе".

Симон Петлюра. З меморандуму до посла Німеччини в Українській Державі

Альфонса Мумма фон Шварценштайна

28 травня 1918 р.

(Симон Петлюра. Вибрані твори та документи. Київ, 1994)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

31 липня – 1 серпня 1965 (субота – неділя)

м. Мюнхен (ФРН). Відбувся з’їзд українців ФРН, на якому були присутні близько 1500 осіб. Під час урочистої частини учасники ознайомилися з виставкою україномовної преси в ФРН за 1945-1965 рр., переглянули фільми про українців у ФНР, заслухали кілька промов. Вони поклали вінок на могилу Невідомого бійця у Мюнхені. У прийнятій резолюції учасники з’їзду виступали за консолідації українських сил в еміграції, найшвидше скликання Світового конгресу вільних українців, рішуче виступали проти “політичного, релігійного, культурного поневолення українського народу” в СРСР і закликали увесь “свободолюбивий світ” боротися за демократію в СРСР.
Українське слово. – Париж. – 1965. – 15 серпня.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Роки 1961-1975: Довід. вид . Ч. 1. 1961-1965. - К.: Ін-т історії України НАН України, 2005. - 293 с. - ISBN 966-02-3607-7