"Якої б долі не судилось українському народові ще пережити, він все одно своє право на самостійне державне життя виборе".

Симон Петлюра. З меморандуму до посла Німеччини в Українській Державі

Альфонса Мумма фон Шварценштайна

28 травня 1918 р.

(Симон Петлюра. Вибрані твори та документи. Київ, 1994)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

27 червня 1921 (понеділок)

Харків. РНК УСРР прийняв постанову про холерну пошесть. Оголошено неблагополучними щодо захворюваності населення на холеру Харківську та Донецьку губернії, а Запорізьку та Катеринославську – такими, яким загрожувала пошесть холери. Накреслено заходи боротьби з її поширенням: впорядкування торгівлі продовольчими товарами; очистку колодязів в околицях столиці та ремонт бараків для холерних хворих; забезпечення персоналу цих бараків та перевізників інфекційних хворих підвищеними продовольчими пайками у кількості 2 тис. для Харківщини і 1,5 тис. для Донеччини, навіть на шкоду іншим споживачам; забезпечення холерних хворих продовольством; винайдення позабюджетних коштів для здійснення цих заходів.
Вісті ВУЦВК, Харків. 1921, 9 липня.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Рік 1921: Довід. вид . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2006. - 289 с. - ISBN 966-02-3607-7