"Якої б долі не судилось українському народові ще пережити, він все одно своє право на самостійне державне життя виборе".

Симон Петлюра. З меморандуму до посла Німеччини в Українській Державі

Альфонса Мумма фон Шварценштайна

28 травня 1918 р.

(Симон Петлюра. Вибрані твори та документи. Київ, 1994)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

15 червня 1960 (середа)

Київ. Указ президії ВР УРСР “Про посилення боротьби з самогоноварінням і пияцтвом в Українській РСР”. Встановлено покарання за самогоноваріння, збут або зберігання та розпивання спиртних напоїв у громадських місцях. Так, виготовлення самогону або інших спиртних напоїв без мети збуту каралися штрафом у розмірі до 300 руб., або заходами громадського впливу. Виготовлення або зберігання самогону чи інших спиртних напоїв з метою збуту або їх збут каралося позбавленням волі на строк до 3-х років або штрафом від 1 до 3 тис. рублів. Штрафом до 100 рублів або заходами громадського впливу каралося розпивання спиртних напоїв у громадських місцях. Заборонявся продаж горілки біля промислових, культурних або видовищних підприємств, санаторіїв, лікарень, будинків відпочинку та в місцях масових гулянь, продаж спиртних напоїв неповнолітнім; винних за ці проступки карали “заходами громадського або дисциплінарного впливу” або штрафом до 200 рублів.
Радянська Україна. – 1960. – 16 червня;Відомості Верховної Ради УРСР. – 1960. – № 21. – 23 червня. – С. 275, 276.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Роки 1946-1960: Довід. вид . Ч. 2. 1953-1960. - К.: Ін-т історії України НАН України, 2005. - 287-613 с. ISBN 966-02-3607-7