"Якої б долі не судилось українському народові ще пережити, він все одно своє право на самостійне державне життя виборе".

Симон Петлюра. З меморандуму до посла Німеччини в Українській Державі

Альфонса Мумма фон Шварценштайна

28 травня 1918 р.

(Симон Петлюра. Вибрані твори та документи. Київ, 1994)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

27 (14) липня 1918 (субота)

На сторінках газети “Нова рада” опублікована нота міністерства закордонних справ Української Держави за підписом голови Ради міністрів Ф.Лизогуба уряду Всевеликого Війська Донського. Вітаючи прагнення Війська Донського до самостійності, український уряд висловив здивування з приводу того, що у його Декларації поряд з оголошенням Всевеликого Війська Донського самостійною демократичною республікою наголошувалось, що це тільки до утворення у тій чи іншій формі єдиної Росії. Отже, оголошена республіка мала фактично тимчасовий статус і тому український уряд заявив, що це утруднює встановлення між ними державних кордонів.
Нова рада. – 1918. - 27 (14) липня.

Опубліковано у виданні: Україна: хроніка ХХ століття. Рік 1918: Довід. вид. - К.: Ін-т історії України НАН України, 2005. - 402 с. - ISBN 966-02-3607-7(серія)