До Дня незалежності Індії (15 серпня) та України (24 серпня), та до 20 річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Індією, Центр Таґора при Східно-Європейському Інституті Розвитку та Національний музей Тараса Шевченка представляють три тижні акції “Де душа живе без страху...»
9серпня - 9вересня 2012 року
20-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Індією, це не просто обмін вірчими грамотами послів або здійснення візитів, це і постійна робота зближення двох народів, через знайомлення літератури та культури. До святкування цієї події приєдналися організатори і з боку України та Індії: протягом трьох тижнів, з 9 серпня по 9 вересня 2012 року, Центр Таґора при Східно-Європейському Інституті Розвитку та Національний музей Тараса Шевченка (Київ) проводитимуть мистецькі заходи в межах проекту «Де душа живе без страху...» (цими словами розпочинається один з найвідоміших віршів Таґора), основною складовою якої є виставка картин та фото видатного поета, філософа, письменника, художника, першого неєвропейського лауреата Нобелівської премії Рабіндраната Таґора.
Акція проходитиме на базі Національного музею Тараса Шевченка у Києві (бул. Тараса Шевченка, 12). Програма святкових заходів в Україні є унікальною і включатиме:
- Виставку картин, малюнків та рукописів Таґора в сучасних відтвореннях у супроводі музичних творів Таґора. Вхід на відкриття – за запрошеннями. Слід відмітити, що Таґор почав малювати лише в віці 68 років і досяг високих вершин. Його перша виставка відбулася в Парижі у 1930 році.
- Cлайд-шоу про життя і творчість Таґора, та художні фільми на освнові творів Таґора (впродовж виставки).
- «Творчість Шевченка і Таґора»: літературний вечір з видатними українськими митцями, літераторами та поетами.
- «Рабіндранат Таґор і виклики сучасності»: відкрита дискусія. Учасники: правозахисники, діячі культури і політики, науковці, представники дипломатичного корпусу. Захід планується окремо висвітлювати у ЗМІ.
- Майстер-класи з медитативного малювання та мандали під керівництвом пані Наталії Моцак, де сутність процесу малювання є не технічним або фізичним явищем, а глибоко духовним.
- Майстер-класи з індійського класичного танцю під керівництвом постановника-режисера та першого виконавця індійського танцю в Україні Михайла Кравчука, чарівної танцівниці найдревнішого стилю Одісі Аміти (Ксенія Суслова), та режисер і хореограф танцювального стилю Кучіпуді Лакшми (Олеан Шатохіна).
- Концерт інструментальної музики «Флейта співає…» у виконанні Валентина Йонова.
«Центр Таґора» є проектом Східно-Європейського Інституту Розвитку. Його мета – популяризація ідей гуманізму, створення театральних і танцювальних постанов, вивчення бенгальської мови та санскриту, видання перекладів творів Великого Майстра та дослідження. В рамках цього проекту вже випущені диск з піснями Таґора, проведені щорічні концерти, підготовлена перша група початківців з бенгальської мови.
Усі ми хочемо жити вільно, в суспільстві без насильства, без страху та сорому, з піднятою головою.
Брифінг для ЗМІ – 14 серпня 2012 року о 16:00 в приміщенні Національного музею Тараса Шевчена (Київ, бул. Тараса Шевченка, 12)
Акредитація (Східно-Європейський Інститут Розвитку):
Тел. +38 067 948 53 96; тел./факс: +38 044 288 01 05 (автовідповідач)
Е-пошта: info@eedi.org.ua