Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

«Сучасний стан України. Звернення до наукової спільноти Росії та світу щодо подій в Криму»

«Сучасний стан України.
Звернення
до наукової спільноти Росії та світу
щодо подій в Криму»
 
Київ, 5 березня 2014 р., Будинок вчителя,
вул. Володимирська, 57, перший поверх, к. 103, 18-00 год.
Прес-реліз

         Український міжнародний комітет з питань науки і культури (КНК) при Національній академії наук України, Міжнародна асоціація україністів разом з Будинком вчителя понад 10 pоків щомісячно кожної пеpшої сеpеди пpоводять вечіpні читання на pізні теми наукового, політичного, соціального та культуpного життя нашої деpжави (пpоект “Елітаpна світлиця”, керівник – Голова КНК при НАНУ академік НАН України Ярослав Яцків). Гостями Світлиці були деpжавні діячі та видатні вчені: академіки НАН України Борис Патон, Юрій Глеба, Дмитро Гpодзинський, Максим Гулий, Михайло Згуровський, Валерій Кухаp, Василь Кpемень, Віктор Скопенко, Костянтин Яцимирський; наpодні депутати Укpаїни Микола Жулинський, Іван Дpач, В’ячеслав Чорновіл, Лесь Танюк, Ігор Юхновський, Костянтин Ситник, Юлія Тимошенко, Віктор Ющенко, поетеса Ліна Костенко та інші.


 


5 березня 2014 року в Будинку вчителя о 18  год. на засіданні «Елітарної світлиці» відбудеться зустріч-обговорення всесвітньовідомих науковців на тему: «Про сучасний стан України. Звернення до наукової спільноти Росії та світу щодо подій в Криму».


В Україні перемогла демократична народна революція. Кримінальний режим президента Януковича, який збудував тотальну систему насильства і корупції в ім’я власного збагачення, скинуто. На жаль, понад 100 українських активістів заплатили за цю перемогу власним життям, тисячі – ранами й каліцтвами.


Сьогодні парламент України в легітимний спосіб сформував новий коаліційний уряд, який має повернути розграбовану попередньою владою країну до нормального життя. В Україні почав вироблятися загальнонаціональний консенсус щодо шляхів її дальшого демократичного розвитку.


На жаль, за таких умов керівництво Російської Федерації взяло курс на дестабілізацію ситуації в Україні й пряму окупацію окремих її регіонів. Першою жертвою цих дій став Крим, де російські війська, всупереч норм міжнародного права, вже блокують стратегічно важливі об’єкти, а російські спецслужби підбурюють місцевих сепаратистів до рішучих дій.


28 лютого 2014 року Парламент України ухвалив заяву, в якій закликав міжнародну спільноту в усі можливі способи гарантувати територіальну цілісність України.


Тому ми закликаємо наших колег в усіх країнах залучитися до широкої міжнародної кампанії тиску на російську владу, аби змусити її дотримуватися загальноприйнятних норм міжнародного права. Пам’ятаймо: Друга світова війна в Європі спалахнула ще й тому, що західні демократії надто довго намагалися «стримати» агресивні інтенції керівництва Німеччини  поступками. Демократичний світ не має права повторити цю ж помилку сьогодні щодо агресивних керівників Росії!


 


Засідання проводить голова Українського міжнародного комітету з питань науки і культури при НАН України академік НАНУ Ярослав Яцків.


До участі в засіданні запрошено наукову та освітянську громаду міста.


 


Телефони для контактів:


Галелюка Оксана Степанівна, тел. 239 - 65 - 67, (050) 697 66 70 (помічник голови КНК при НАНУ);