Transregional Academy “After Violence: The (Im-)Possibility of Understanding and Remembering”

  •   10 – 17 June 2019
  •    News

10-17 червня 2018 року, м. Дніпро, Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»

Організатори: Prisma Ukraïna – Research Network Eastern Europe (Forum Transregionale Studien, Berlin), Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» (Дніпро), Center for Governance and Culture in Europe/University St. Gallen (St. Gallen), German Historical Institute Warsaw, European University Viadrina (Frankfurt/Oder) та Центр прикладної антропології (Київ).

Літня школа присвячена проблемам осмислення явищ насилля та пам’яті про травматичний досвід ХХ та початку ХХІ ст., фізичний та психологічний. Фізичне насильство продовжувалося також через стирання пам'яті, замовчування, забуття, страх, байдужість і маніпулювання суспільною свідомістю. Академія планує головний фокус на проблемах презентації та замовчування травм у різних видах наративів (спогади, художня література, журналістські тексти, історіографія, кіно, графіка, картини, пам'ятники та інші символічні структури). Трансрегіональна академія буде зосереджена в першу чергу на минулому та сьогоденні України, яка глибоко постраждала протягом ХХ ст. від революцій, двох світових воєн і Голокосту і є простором як військового, так і символічного конфлікту зараз. До участі в Академії запрошуються також молоді вчені, які вивчають аналогічні явища у східноєвропейському регіоні, або працюють у ширшій компаративній перспективі.

Трансрегіональна академія відбудеться у Дніпрі (Катеринославі-Дніпропетровську), в місті, де конкурують козацька, польська та російська імперська легенди походження міста. Місто має особливий характер завдяки закритому статусу після Другої світової війни, через розміщення в ньому ракетного виробництва. Академія включатиме не тільки лекції та обговорення проектів учасників, але й антропологічні воркшопи в різних районах міста. Цей компонент Академії дозволить краще замислитися над логікою вилучення певних фігур і традицій з міського меморіального простору. Крім того, таким чином сподіваємося заохотити учасників до роздумів про те, як минуле стає пов’язаним із сьогоденням через відкриття та функціонування різних місць пам’яті.

Основними темами Академії будуть: досвід переживання та свідчення про травматичне минуле; життя разом зі спогадами про травматичне минуле; коммеморація, практика забуття та / або прощення, і дискурси, що стоять за ними.

Як податися:

До участі в Академії запрошуються аспіранти та постдоки, що представляють різні суспільні і гуманітарні дисципліни (зокрема, історію, літературознавство, соціальну антропологію, соціальну психологію, соціологію та політичні науки), чиї дослідження пов'язані з вищезгаданими темами та питаннями Академії.

Робоча мова Академії: Англійська.

Заявка має включати

- CV (до 3-х сторінок);

- Опис проекту, над яким аплікант зараз працює (3-5 сторінок). Проект має містити попередні висновки;

- Зразок наукової публікації апліканта (будь-якою мовою);

- Імена двох науковців, які можуть виступити як рефері (жодних рекомендаційних листів не вимагається)

Заявки, англійською мовою у вигляді одного pdf файлу, треба надсилати на адресу prisma@trafo-berlin.de із темою листа “After Violence”.

Кінцевий строк прийому заявок 3 лютого 2019 р.

Організатори відшкодовують кошти на транспорт, проживання та харчування прротягом Академії


Детальніше: http://www.historians.in.ua/index.php/en/ogoloshen...