Multidisciplinary Scientific Forum "Revolution of Dignity: On the Way to History"

towards_the_history-1.jpg?itok=RdR2sbyK


Національний музей Революції Гідності ініціює проведення відкритих фахових обговорень у форматі мультидисциплінарного наукового форуму 12–13 грудня. Його тема – "Революція Гідності: на шляху до історії".

Є потреба виявити дослідження про Революцію Гідності, активізувати й синхронізувати зусилля різних інституцій та окремих учених задля закріплення теми Революції Гідності в історичному дискурсі.

"У час геополітичних і соціальних зрушень, в умовах гібридної війни та манупуляції свідомістю особливо актуально зберегти історичну пам’ять та віднайти правду про минуле, аби зберегти свою ідентичність і перемогти. Це потребує часу, адже мусимо із суб’єктів історії та її емоційних очевидців перетворитися на безсторонніх науковців. Але не маємо й на це часу, бо нещодавні багатогранні феномени боротьби українців за свободу й гідність обростають міфами, політикою та скандалами, забуваються й розмиваються в інформаційних потоках війни. Тож маємо запровадити своєрідне "майданознавство" як окрему академічну дисципліну сучасної науки, і зініційований нами цьогоріч форум – один із кроків до цього", – розповідає про ініціативу Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

Минуло п’ять років після подій, які змусили говорити про Україну весь світ. Понад сотню загиблих і тисячі поранених на Майдані, зближення з Європою, звільнення від диктату Москви, анексія Криму, окупація частини Донбасу, російсько-українська війна… Унікальне явище, яке змінило світову безпеку, геополітику та історичний поступ України, досі не стало предметом системних наукових досліджень, а отже, складником сучасної історії та національної пам’яті. Для значної частини громадян ця історична подія опинилася ніби поза історією та поза їхньою свідомістю. Так само тема Революції Гідності досі не є достатньо дослідженою й усвідомленою, ми досі не маємо ані чітких визначень цього феномена, ані глибокого аналізу його передумов, причин, складників, уроків та наслідків, ані широких мультидисциплінарних дискусій. Натомість маємо емоційні, втім, не завжди конструктивні дискусії щодо форми, змісту та процедур меморіалізації і музеєфікації подій та учасників Майдану. Відповідно, не створено актуальний історичний дискурс, який має стати основою нашого переосмислення "гарячої" і травматичної історії, рушієм формування історичної пам’яті, зміцнення громадянського суспільства, консолідації нації.

Тематичні напрями форуму:

  • теоретико-методологічні та джерелознавчі аспекти досліджень;
  • суспільство та політикум під час і після Революції Гідності;
  • ініціативи Майдану як інструмент формування громадянського суспільства;
  • регіональні виміри Революції Гідності;
  • Революція Гідності в контексті українських та світових революцій кінця ХХ – початку ХХІ століття;
  • меморіалізація та комеморативні практики Революції Гідності в контексті проблем пам'яті про "складну історію" в Україні та світі;
  • висвітлення теми Революції Гідності в музейних експозиціях.

До участі в заході запрошуються історики, соціологи, політологи, правники, музеєзнавці, мистецтвознавці, етнологи, філософи та інші дослідники теми Революції Гідності.

Робоча мова – українська.

Для участі у форумі треба до 15 вересня 2019 року надіслати заявку та резюме доповіді (до 300 слів), яке разом із програмою заходу буде опубліковано до початку форуму.

За результатами форуму планується видання збірника матеріалів.

Організатори залишають за собою право відбору заявок.

Участь у форумі не потребує організаційного внеску.

Проїзд, проживання, харчування – за рахунок учасників конференції.


Детальніше: http://maidanmuseum.org/uk/node/789