Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

Lecture by Alla Kiridon “Commemorative practices: time codes and modern trends”

Національний музей Революції Гідності
та Українська коаліція пам’яті

запрошують

Лекція Алли Киридон
“Комеморативні практики: коди часу та тренди сучасності”

27 травня 2021,16:30

Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану

af111f62-5790-c729-1bc6-d60d95059fb0.jpg

60af7a4cae5f1.jpg


Як започатковуються й діють комеморативні практики в Україні? Які смисли вони транслюють? Яким є їхній вплив на формування/ переформатування пам’яттєвого дискурсу в суспільстві? Яка роль комеморації у створенні спільних спогадів та конструюванні “місць пам’яті”?

Про це й інше – в лекції докторки історичних наук, професорки, директорки державної наукової установи "Енциклопедичне видавництво" Алли Киридон.

“Комеморативні практики покликані творити спільні спогади та ритуали, увічнювати конкретні події й ушановувати пам'ять про історичні постаті. Вони також постають трансляторами смислів і презентують конкретні “місця пам’яті. З огляду на те, що минуле конструюється та реконструюється відповідно до потреб і цілей наступного покоління, важливо виробляти практики, які мають ціннісно-смислові параметри та спрямовані на об’єднання різних суспільних груп, формування спільного уявлення про минуле та об’єктивнішого розуміння сучасності”, – зазначає Леся Онишко, вчений секретар Національного музею Революції Гідності, яка модеруватиме лекцію.

На лекції буде розглянуто приклади сучасних соціокультурних практик, спрямованих на формування ціннісних орієнтирів у громадян.

Завданням лекції є також активізувати діалог серед музейників, теоретиків і практиків у сфері історичної пам’яті, зокрема інституцій – учасників Української коаліції пам’яті.

Для участі просимо зареєструватися.

Організатори – Національний музей Революції Гідності й Українська коаліція пам’яті.