Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

Video presentation of the thematic index "30 years of Independence of Ukraine: scientific understanding. Bibliography"

Відеопрезентація тематичного покажчика «30 років Незалежності України: наукове осмислення. Бібліографія»


Посібник підготовлено Національною історичною бібліотекою України до ювілейної річниці проголошення незалежної української держави. Науковий супровід видання виконано вченими Інституту історії України НАН України. Покажчик підготовлений за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України та Українського інституту книги.

Обравши таку назву, укладачі намагалися звернути увагу на різноманітність поглядів авторів, їх суб’єктивне бачення шляхів розвитку країни. У виданні зібрано джерела, що висвітлюють найбільш важливі процеси розвитку держави за період від початку демократизації українського суспільства так званої «перебудови» до теперішнього часу. Має довідково-інформаційний характер. Видання рекомендоване науковцям, дослідникам, викладачам, студентам, широкому загалу користувачів, зацікавлених історією незалежної України та призначене для безоплатного розповсюдження. Джерельну базу видання склали фонди і бібліографічні напрацювання НІБУ, електронні ресурси наукових установ, навчальних закладів та бібліотек України, офіційні сторінки громадських організацій і публічних людей у соціальних мережах, інтернет-ресурси. Документальний масив посібника містить бібліографічні записи книг, статей, публікацій з періодичних та продовжуваних видань, наукових і тематичних збірників, матеріалів конференцій, «круглих столів», авторефератів дисертацій, що надруковані в Україні та за її межами з 1986 по 2021 рік. Укладачі не ставили за мету охопити увесь масив літератури, виданий за цей період. Загальна кількість бібліографічних записів становить 4988 позицій. Відбір джерел завершено у червні 2021 року.


Переглянути книгу «30 років Незалежності України: наукове осмислення. Бібліографія» на сайті Інституту історії України НАН України


A link to the source: https://nibu.kyiv.ua/news/193/