Тепер ми самим очевидним способом маємо боротьбу самих народів – великоруського й українського.

Один наступає, другий борониться.

Історія сих двох «братніх народів» вступила в стадію, про котру оповідає біблійна історія перших братів:

І спитав Бог: Каїне, де твій брат Авель?

(Михайло Грушевський, «Очищення вогнем»,1918)

XV round column "Ukrainian society and memory of the Holocaust: scientific and illuminating aspects"

XV щорічний круглий стіл "Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти"

61ee96e919665.jpg

10:00

XV щорічний круглий стіл

Робоча мова: українська

Організатори
Український центр вивчення історії Голокосту
Goethe-Institut в Україні

У співпраці
Посольство Держави Ізраїль в Україні
Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні

У Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту вже в пꞌятнадцятий раз відбудеться круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти». За ініціативи Українського центру вивчення історії Голокосту у співпраці з Goethe-Institut в Україні міжнародні експертки та експерти презентують та обговорюють актуальні теми та нові імпульси.

В цьому році в центрі уваги будуть аспекти культури пам’яті, передусім 80 роковин від початку Голокосту.

В офіційному відкритті заходу вшанування памꞌяті у приміщенні Goethe-Institut в Україні братимуть участь представниці і представники посольств Ізраїлю, Німеччини, Великої Британії, а також директор Українського інституту національної памꞌяті і директор Національного музею історії України у Другій світовій війні.

Відкриття пройде в режимі онлайн; презентації і дискусії можна буде відслідковувати у соціальних мережах на наших каналах. Дискусія між референтами освітньої панелі та панелі культури памꞌяті відбуватиметься у студії в Goethe-Institut в Україні, що прилаштована для онлайн-трансляції. Результати наукових досліджень будуть представлені онлайн.

Ініціаторки та ініціатори особливо іноваційних та цікавих форматів культури памꞌяті, серед яких концепція проєкту PastFutureArt щодо вшанування памꞌяті жертв Шоа в Одесі, а також музично-театрального проєкт „Songs for Babyn Yar“, що відбувся 7 грудня 2021 року в Києві, представлятимуть свої проєкти у форматі онлайн-презентацій і відповідатимуть на запитання


A link to the source: https://www.facebook.com/events/478485246995184/?source=6&ref_notif_type=plan_user_invited&action_history=null