Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

International scientific conference XI DRYNOVSKY READINGS on the topic: "Ukraine and its neighbors: problems of ethnogenesis, nation-building and international relations in Central-Eastern Europe (from the Middle Ages to the era of globalization)"

Міжнародна наукова конференція

XI ДРИНОВСЬКІ ЧИТАННЯ на тему:

«Україна та її сусіди: проблеми етногенезу, націотворення та міжнародні відносини у Центрально-Східній Європі (від доби Середньовіччя до епохи глобалізації)».


Передбачається робота таких секцій і «круглих столів»:

  • Слов’яни та їхні сусіди у Прикарпатсько-Чорноморському регіоні за часів раннього Середньовіччя: етнополітична та соціальна історія.
  • Проблеми державотворення і геополітики у середньовічній«новій» Європі: Русь до та після монгольської навали.
  • Українські землі у складі Великого князівства Литовського і Руського та Речі Посполитої: проблеми релігійної, етнічної та політичної ідентичності.
  • «Козацька нація» на роздоріжжі: ранньомодерна Українська держава в тенетах Московського царства та Російської імперії.
  • Nation building імперської доби: боротьба «національних проєктів» у європейському контексті (кінець XVIII – початок ХХ ст.).
  • Національно-визвольні змагання 1917-1921 рр. та радянський проєкт «дружби народів»: наслідки для України.
  • Відродження національної державності та становлення політичної нації: Україна в міжнародній системі координат кінця XX – першої чверті XXI ст.
  • Круглий стіл «Європейська мобільність національних меншин і нові діаспори: сучасний стан та перспективи розвитку».
  • Круглий стіл «Мова і національна ідентичність в країнах Славії: історія та сучасність».

Заявки та резюме доповіді (в межах 1 стор. А4 – до 2000 знаків з інтервалами) приймаються до 15 вересня 2024 року через google-форму: https://forms.gle/rrXMzvAT4GXJTBc46


Робочими мовами конференції є українська, болгарська, польська та англійська. Конференція проходитиме у змішаному форматі. Передбачається публікація матеріалів конференції у «Дриновському збірнику» – щорічнику Болгарської академії наук і Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна (історична проблематика) та «Віснику Харківського національного університету іменіВ. Н. Каразіна» (серія «Філологія»).

Організаційний комітет зберігає за собою право відхиляти доповіді, котрі не відповідають тематиці наукового форуму.


Телефони для контактів: +380959099334 (Viber);

+359895795031 – Болгарія (доц., к. і. н. Сергій Страшнюк);

+ 380678014799 – Україна (п. н. с., д. ф. н. Вероніка Ярмак).

ОРГКОМІТЕТ


ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ