НА СТОРОЖІ СВЯТОЇ СОФІЇ
Мультимедійний виставковий проєкт
СОФІЯ – Мудрість.
СВЯТА СОФІЯ – мати Віри, Надії та Любові.
СОФІЯ КИЇВСЬКА – символ єдиної давньоруської церкви Володимирова Хрещення, катедральний собор, зведений великим київським князем Ярославом Мудрим і відновлений стараннями митрополита Петра Могили і гетьмана Івана Мазепи.
СОФІЙСЬКА ПЛОЩА – стародавній вічовий майдан, місце проголошення універсалів Центральної Ради і Акту Злуки, обрання гетьманом Павла Скоропадського і початку Живого ланцюга, мітингів і молебнів, парадів і демонстрацій часів Визвольних змагань і відновлення Незалежності.
Усі ці сенси вміщують простори виставки «На сторожі Святої Софії», присвяченої російсько-українській війні як наслідку багатовікового протистояння української та російської цивілізацій, що від початку несуть у світ протилежні цінності.
Виставка складається з трьох тематичних просторів.
ЖОВТА ЗАЛА демонструє безперервність української цивілізації від Княжої доби, розвиток церкви та науки, ремесла та промисловості, освіти та мистецтва, становлення держави і деколонізацію. І на цьому тлі – руйнівні наслідки російської військової агресії.
ЧЕРВОНА ЗАЛА розкриває домінуючі властивості російсько-радянської цивілізації, що веде свій родовід від часів Золотої Орди, – імперську ідеологію та агресивну пропаганду, авторитарну владу та тоталітаризм, примус та репресії, загарбницькі війни та культ війська.
ЗЕЛЕНА ЗАЛА занурює в історію захисту Києва від російських окупантів у лютому-березні 2022 р. і демонструє наслідки варварських діянь Росії – воєнні злочини і руйнування, атаки на мирну інфраструктуру і масові вбивства.
Сьогодні вкотре зіткнулися два світи – «рускій мір» агресорів і руйнівників та український світ духовної сили, народної волі й величі, що безперервно веде боротьбу за збереження своєї державності, за можливість творити свою цивілізацію.
Виставка працюватиме від 18 вересня 2024 р., з середи по неділю, у Музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва, вул. Б. Хмельницького, 7, 2-й поверх
ПРОЄКТ РЕАЛІЗУВАЛИ
Музей історії міста Києва
Національний музей історії України у Другій світовій війні
Генеральний партнер
Visa / Ощадбанк
За участі
Центру дослідження воєнної історії ЗСУ
«Вечірнього Києва»
УНІАН
Української асоціації професійних фотографів
НАД ПРОЄКТОМ ПРАЦЮВАЛИ
Автор і головний куратор – Віталій Нахманович
Дизайн-проєкт – Андрій Фурс
Другий куратор – Ярослава Науменко
Куратор монтажу – Аліна Сушко
Режисер відео – Іван Шоха
Фотокомпозиції – Олександр Петренко
Дизайн афіші – Ольга Ващевська
Обробка зображень – Олександр Петренко, Ростислав Страхов
Фото пам’ятників – Олександр Малишев, Антон Піддубний
Переклад англійською – Ігор Подольський, Таміла Калітенко
Консультанти з підбору експонатів – Ольга Друг, Ярослава Пасічко, Аліна Сушко, Марія Тимошенко
Друк – ТОВ «Принт Факторі»
Маскувальна сітка – ТМ «Maskinet»
Монтаж обладнання – Максим Бєлік, Олексій Гребньов, Олександр Кулиненко, Вадим Малишев, Сергій Насінник, Володимир Огородник, Сергій Орлюк, Володимир Яковенко
Монтаж експозиції – Альбіна Балицька, Катерина Боровик, Іван Вольний, Мар’яна Гунь, Ольга Друг, Андрій Костів, Андрій Лопушинський, Тетяна Старостенко, Андрій Турчанінов, Леонід Халімський, Ганна Човник, Георгій Яковенко
Бухгалтерський супровід – Людмила Пугач