Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

Methodological seminar on the topic: "Strategic guidelines and innovative practices for establishing Ukrainian national identity under martial law"

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ВІДДІЛЕННЯ ФІЛОСОФІЇ ОСВІТИ, ЗАГАЛЬНОЇ
ТА ДОШКІЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ НАПН УКРАЇНИ


ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ


Відповідно до плану роботи Національної академії педагогічних наук України 3 квітня 2025 року відбудеться методологічний семінар на тему: «Стратегічні орієнтири та інноваційні практики утвердження української національної ідентичності в умовах воєнного стану».


Робота семінару здійснюватиметься за такими напрямами (секціями):

  • Екзистенційні виклики національній освіті: стратегії та концептуальні засади формування української національної ідентичності
  • Утвердження української національної ідентичності засобами культури і мови: педагогічні практики
  • Як культурні та мовні практики в освітньому середовищі сприяють розвитку української національної ідентичності
  • Історична пам’ять і її роль у формуванні української національної ідентичності
  • Молодіжні рухи та волонтерство в утвердженніукраїнської національноїідентичності
  • Вплив медіа та соцмереж на національну ідентичність молоді
  • Українська національна ідентичність та полікультурність: виклики сучасній освіті

Формування та утвердження у дітей та учнівської молоді української національної ідентичності як провідний екзистенційний виклик національній освіті; визначення концептуальних засад і стратегій формування української національної ідентичності

Українська історія та її вплив на формування української національної ідентичності учнівської та студентської молоді

Як участь у молодіжних організаціях та волонтерських рухах, громадських ініціативах сприяє поглибленню національної самосвідомості та формуванню української національної ідентичності

Як медіа та соцмережі впливають на формування української національної ідентичності молоді і як це можна враховувати у педагогічних практиках

Як виховувати дітей у полікультурному середовищі без загрози розколу та конфліктів


Методологічний семінар проводитиметься у змішаному форматі:

  • пленарне засідання (10.00–12.00) – очно/онлайн-режимі на платформі Zoom;
  • секційні засідання (13.00–15.00) – в онлайн-режимі на платформі Zoom.

Для участі у роботі методологічного семінару просимо до 20 березня 2025 р. заповнити реєстраційну онлайн-форму (https://forms.gle/A5XiagAZK3EURX6y8) учасника. Після реєстрації на електронну скриньку учасника буде надіслано лист із інформацією про ідентифікатор методологічного семінару та код доступу для підключення.


Початок роботи методологічного семінару о 10.00.


Адреси проведення заходу: пленарне засідання: м. Київ, вул. Січових Стрільців, 52-а, конференц-зал Президії НАПН України.

За результатами роботи методологічного семінару передбачена підготовка рекомендацій та електронного збірника тез. Пропозиції до рекомендацій подавати у довільній формі до 20 березня 2025 р. на електронну адресу: katjachiginceva@gmail.com


ВИМОГИ ДО ПОДАННЯ МАТЕРІАЛІВ

Публікації, обсягом 6 ст., А4, потрібно надсилати до 20 березня 2025 р. на електронну адресу: katjachiginceva@gmail.com, тема листа «Публікація. Методологічний семінар».

Мова публікації – українська.

Назва публікації, інформація про автора, анотація (3–4 речення), ключові слова (5) – українською та англійською мовами.

Матеріал подається у форматі rtf, розмір сторінки А4 (Шрифт: гарнітура – Times New Roman, кегль – 14 пт, інтервал – 1 пт. Поля: ліве – 30 мм, праве – 15 мм, верхнє та нижнє – 20 мм.).

Абзацний відступ виставляється автоматично 1,25 см.

Текст вирівнюється по ширині.

У тексті слід розрізняти тире і дефіс. Дефіс вживається між роками та в середині слова.

Ініціали розміщуються перед прізвищем.

У тексті між ініціалами та прізвищем, між ініціалами, в інших випадках, коли неприпустимим є перенос між рядками, необхідно використовувати нерозривний пробіл (комбінація клавіш Shift+Ctrl+пробіл).

У тексті використовуються лапки «». Після цифрового виразу року ставиться «р.» Якщо вказується певний часовий проміжок, то вживається скорочення «рр.». Наприклад: у 2023 р., або у 2020-2023 рр.

Список літератури подається відповідно до діючого стандарту щодо бібліографічного опису.

У разі використання скорочень додається список їх умовних позначень.


Контактні телефони для довідок:

(067) 442-52-95 завідувач лабораторії національно-патріотичного виховання Інституту проблем виховання НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Журба Катерина Олександрівна

(044) 458-01-17 заступник директора Інституту проблем виховання НАПН України з наукової роботи, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Малиношевський Руслан Васильович

(093) 401-97-82 заступник директора Інституту проблем виховання НАПН України з науково-експериментальної роботи, доктор педагогічних наук, професор Канішевська Любов Вікторівна.