Запрошуємо на Публічне інтерв'ю з істориком Антоном Лягушею
27 березня, о 17:30
Музей історії міста Києва
(вул. Богдана Хмельницького, 7)
27 березня відбудеться публічне інтерв’ю з істориком Антоном Лягушею, яке організовується у рамках документаційного проєкту «Щоденники мирних: голоси тих, хто вижив, і тих, хто ні» Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова. Захід пройде у Музеї історії міста Києва.
Тема бесіди — «Пам’ять про війну: як Україна осмислює травму та будує майбутнє». Модеруватиме інтерв’ю Наталія Ємченко, директорка з комунікацій SCM, членкиня Наглядової Ради Фонду Ріната Ахметова.
Однією із тем розмови будуть его-документи — щоденники, листи, спогади: чи можуть вони стати основою для нової історичної науки про війну і як ця інформація сприйматиметься майбутніми поколіннями.
Також йтиметься про:
- Різні аспекти деколонізації історії;
- Механізми формування колективної пам’яті про війну;
- Ризики «консервації» воєнної пам’яті, з якими стикнулися в інших країнах.
Антон Лягуша кандидат історичних наук, декан факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE), дослідник New School University Consorcium (New York). Викладав курси в George Mason University. Має досвід реалізації міжнародних проєктів з гуманітаристики.
Модеруватиме подію
Наталія Ємченко директорка з комунікацій SCM, членкиня Наглядової Ради Фонду Ріната Ахметова.
Музейний простір «Щоденники мирних: голоси тих, хто вижив, і тих, хто ні» ґрунтується на двох справжніх історіях з Маріуполя, переданих до Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.
Це історії Катерини Савенко та Володимира Величка. Історії трагедії та порятунку. Історії з різними завершеннями — вони розповідають все саме так, як було, з перших вуст.
Щоденник війни Катерини Савенко з Маріуполя
ЧитатиЩоденник війни «Чотири місяці життя»
ЧитатиМузей збирає, зберігає та ділиться свідченнями мирних людей про пережите
під час війни в Україні з 2014 року, є найбільшим таким архівом у
світі та вже налічує понад 130 тисяч історій.