Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

27 листопада 1921 (неділя)

Харків. РНК УСРР затвердила розподіл місць у поїздах, що відходили зі станції Харків, між окремими відомствами. На округ шляхів сполучення було покладено обов’язок дотримуватися кількості місць, закріплених за кожним наркоматом, та зберігати встановлену пропорцію при збільшенні руху поїздів. 85% місць, закріплених за наркоматами, призначалося для пасажирів, що виїздили з Харкова, а 15% - для транзитників, що проїздили через Харків. Не використані місця розподілялися Наркомзаксправ для негайних відряджень та інших потреб. За дві години до відправки поїзду всі зайві місця переходили в розпорядження залізниці та розподілялися між пасажирами, у першу чергу серед транзитників.
Вісті ВУЦВК, Харків, 1921 27 листопада

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Рік 1921: Довід. вид . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2006. - 289 с. - ISBN 966-02-3607-7