Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

11-13 травня 1988 (середа – п’ятниця)

Київ. Міжнародна наукова конференція “Медичні аспекти аварії на Чорнобильській АЕС”, у якій взяли участь понад 150 провідних учених СРСР, які працюють у галузі радіаційної медицини і радіаційного захисту, спеціалісти й організатори охорони здоров’я з різних країн світу, представники МАГАТЕ, ряду міжнародних організацій. Вперше вони докладно обговорили весь комплекс проблем, який виник у зв’язку з аварією на атомному реакторові. На конференції було акредитовано близько 140 журналістів, у тому числі 30 іноземних. Найважливіші здобутки конференції: було досягнуто широкої гласності результатів роботи радянських вчених у цій складній галузі. Конференція дала змогу підбити попередні підсумки досліджень з цілого ряду напрямів, що узагальнюють всю роботу медиків по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Радянська Україна. – 1988. – 12, 14 травня.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Роки 1986 - 1990: Довід. вид . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2006. - 408 с. - ISBN 966-02-3607-7