Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

2 квітня 1986 (середа)

У прийнятій постанові Президії Верховної Ради УРСР „Про дальше поширення нагромадженого в республіці досвіду організації роботи „Служби-05” у виконкомах міських і районних Рад народних депутатів” відзначалось, що „Служба-05” у багатьох виконкомах міських і районних рад народних депутатів (на 1 січня 1986 р. вона діяла в 140 міськрайвиконкомах) стала важливим засобом оперативного вирішення пропозицій, заяв і скарг, що надходять по телефону, у питаннях житлово-комунального, транспортного, торговельного, побутового та іншого обслуговування населення. У Донецькій, Житомирській, Кримській, Львівській, Харківській та деяких інших областях нагромаджений досвід роботи цієї служби. Президія Верховної Ради рекомендувала виконкомам обласних, Київської і Севастопольської міських Рад народних депутатів, враховуючи набутий досвід створити у 1986 р. „Службу-05” при всіх виконкомах міських (міст республіканського і обласного підпорядкування) та районних рад народних депутатів.
Відомості Верховної Ради УРСР. – К., 1986. - № 15. – С.286.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Роки 1986 - 1990: Довід. вид . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2006. - 408 с. - ISBN 966-02-3607-7