Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

16 – 17 травня 1974 (четвер – п’ятниця)

м. Київ. Проходив пленум ЦК КПУ, який обговорив питання про завдання парторганізацій республіки з дальшого поліпшення ідеологічної роботи в світлі рішень ХХІV з’їзду КПРС. Була заслухана інформація про хід виконання постанови квітневого (1973 р.) пленуму ЦК КПУ щодо роботи з кадрами. З приводу першого питання пленум прийняв постанову, у якій відмічалося, що вчені суспільствознавці недостатньо досліджували ряд теоретичних і практичних питань комуністичного будівництва. Обласні комітети, міськкоми, райкоми партії, президія Академії наук УРСР, Міністерство вищої і середньої спеціальної освіти УРСР, парторганізації, керівники науково-дослідних установ і ВНЗ повинні були посилити ідейне загартування наукових працівників, виховувати в них класовий підхід до аналізу суспільних процесів. Одним з головних завдань пленум ЦК КПУ вважав посилення ідейного, класового загартування молоді, поліпшення ідейно-виховної роботи серед художньої інтелігенції, піднесення ролі літературно-художньої критики; забезпечення виконання соціально-економічної програми партії. Пленум ЦК КПУ доручив політбюро і секретаріату ЦК КПУ, парткомам, міністерствам і відомствам республіки надалі проводити роботу з вдосконалення добору, розстановки і виховання кадрів. Пленум перевів з кандидатів у члени ЦК КПУ завідувача відділом оргпартроботи ЦК КПУ Г.Крючкова.
Правда Украины. – 1974. – 18 мая.

Опубліковано у виданні: Ковпак Л.В. Хроніка - 1995/ Україна: Хроніка ХХ століття. Роки 1991-1995: Довід. вид. . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2005. - С.371-450 ISBN 966-023607-7