Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

Листопад 1948

Рада міністрів УРСР і ЦК КП(б)У прийняли постанову “Про підготовку і проведення зимового спортивного сезону 1948-49 року по Українській РСР”. Відмічено, що підготовка до зимового спортивного сезону проходила незадовільно. Комітет у справах фізичної культури і спорту при Раді міністрів УРСР, міністерства, відомства й організації, що займалися фізичним вихованням не зробили відповідних висновків з хиб, які мали місце в минулі роки. Підготовка до розгортання масової фізкультурної і спортивної роботи в зимових умовах організовувалась погано. Зимові спортивні бази і спортивний інвентар впорядковувались дуже повільно. Підготовка і перепідготовка тренерів, громадських інструкторів і суддів із зимових видів спорту не починалась, тренування лижників, ковзанярів і хокейних команд не проводились. Ряд партійних комітетів КП(б)У слабко здійснював контроль і не надавав необхідної допомоги у підготовці до фізкультурної роботи в зимових умовах. Відповідні міністерства не виконали постанови Ради міністрів УРСР про виробництво спортивного інвентаря та устаткування. Накреслено ряд заходів щодо поліпшення існуючої ситуації.
Радянська Україна. – 1948. – 16 листопада.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Роки 1946-1960: Довід. вид . Ч. 1. 1946-1953. - К.: Ін-т історії України НАН України, 2005. – 3-287c. ISBN 966-02-3607-7