Чемпіоном СРСР з тенісу 1947 р. стала киянка О.Калмикова.

Москва. А.Рибаков став чемпіоном СРСР у велосипедній гонці на 100 км.

Спортивна газета. – 1950. – 1 серпня.

Рада міністрів УРСР і ЦК КП(б)У з метою масового розвитку фізичної культури і спорту серед сільського населення прийняли постанову про створення сільського добровільного спортивного товариства «Колгоспник» та затвердили його устав.
Правда Украины. – 1950. – 29 августа.

20 серпня 1969 (середа)

м. Київ. На легкоатлетичному чемпіонаті новий рекорд України встановив Валерій Борзов, який пробіг 100-метрівку за 10 секунд. Літопис комуністичного будівництва.
Хроніка найважливіших подій в Українській РСР (1963-1970). — К.,1986. — С.331.

Серпень 1971

м. Хельсинки (Фінляндія). На засіданні ради Європейської атлетичної асоціації був затверджений рекорд Європи в бігу на 200 м, показаний киянином В.Борзовим на V Спартакіаді народів СРСР (результат 20,2 сек.).
Радянська Україна. – 1971. – 15 серпня.

Серпень 1972

м. Москва. На чемпіонаті СРСР з плавання І.Устименко (Донецьк) у запливі на 100 м батерфляєм встановила всесоюзний рекорд, показавши час 1 хв. 6,6 сек.
Радянська Україна. – 1972. – 17 серпня.

Серпень 1973

Одесит Я.Желєзняк здобув звання чемпіона Європи у стрільбі з малокаліберної гвинтівки по мішені “Кабан, що біжить”, набравши 573 очка з 600 можливих й встановивши новий світовий рекорд.
Спортивна газета – 1973. – 14 серпня.

Серпень 1974

м. Москва. Команда “Динамо” (Київ) у фінальному матчі з командою “Зоря” (Ворошиловград) на стадіоні “Лужники” здобула Кубок СРСР з футболу, вигравши з рахунком 3:0.
Спортивна газета. – 1974. – 13 серпня.

Серпень 1975

м. Белград (Югославія). На чемпіонаті Європи з веслування на байдарках і каное золоті нагороди вибороли дніпропетровець В.Юрченко (дистанції 1тис. і 10 тис. м на каное-одиночці) та одесит С.Петренко (дистанція 500 м на каное-одиночці).
Спортивна газета. – 1975. – 5 серпня.

20 серпня 1982 (п’ятниця)

У м. Рівне завершилася ХХVІ міжнародна велогонка, присвячена пам’яті В. Скопенка. Перемогу отримали спортсмени молодіжної збірної України.
Радянська Україна. – 1982. – 20 серпня.

1986 1986

Кращим футболістом СРСР 1986 року визнаний Олександр Заваров (“Динамо” Київ). Друге і третє місце посіли його товариші по клубу Ігор Бєланов і Олег Блохін. Кандидатами на кращу трійку було названо 22 спортсмени з семи команд вищої ліги, з них 11 – з київської команди “Динамо”.
Радянська Україна. – 1987. – 4 січня.

1989 р 1989

Ігор Коробчинський – гімнаст з Ворошиловграда – став абсолютним чемпіоном СРСР і володарем Кубка СРСР, переміг на першості Європи в Стокгольмі і чемпіонаті світу в Штутгарті.