Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

29 лютого 1940 (четвер)

Ленінград. За оперативними зведеннями Ленінградської Військової округи, протягом дня на Карельському перешийку продовжував успішно розвиватися наступ Червоної армії. Її частини захопили залізничну станцію ВиборгВалкярві, зайняли станції Яюропяя, Хеіньокі, Перо (в 9 кілометрах на схід від Виборга), а також містечко Аласяйпо і дачі на східному березі Виборзької затоки. За 2829 лютого частинами фронту зайнято 270 оборонних укріплених пунктів, з них 66 залізобетонних артилерійських споруд, понад 42 оборонних укріплених пунктів, вказаних у зведенні за 28 лютого. На решті ділянок фронту без істотних змін. Авіація вела активні бойові дії. На аеродромах противника і в повітряних боях знищено 36 фінських літаків.
Вісті ВУЦВК. — 1940. — 1 березня.