Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

23 квітня 1939 (недлія)

УРСР. 23-24 квітня в республіці відбулися урочистості з нагоди 375-ти річчя Шекспіра. В Києві у Державному театрі опери і балету ім. Т.Шевченка скликано урочисті збори за участі представників АН УРСР, відомих поетів, письменників; актори Одеського театру революції та Запорізького театру ім. Заньковецької організували прем’єрні покази спектаклю “Отелло”, Український драматичний театр у м.Сталіно – п’єси “Макбет”, Український радіокомітет – радіоп’єси Шекспіра “Сон у літню ніч” у постановці заслуженого діяча мистецтв К.Хохлова.
Вісті ВУЦВК. – 1939. — 18 квітня.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Рік 1939: Довід. вид . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2007. - 227 с. - ISBN 966-02-3607-7