Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

1 липня 1939 (субота)

Київ. Політбюро ЦК КП(б)У ухвалило рішення прийняти пропозиції: Полтавського ОПК і Облоргкомітету Президії Верховної Ради УРСР по Полтавській області про утворення Котелівського району з центром у с.Котельві; Миколаївського ОПК і Облоргкомітету Президії Верховної Ради УРСР по Миколаївській області про включення до Снігурівського району Молотовської та Ерштмайської сільрад, виключивши їх з Калініндорфського району; Харківських ОПК і ОВК про включення до Ново-Водолажської селищної ради території Петровської і Комсомольської селишних рад Ново-Водолажського району; просити ЦК ВКП(б) затвердити це рішення.
ЦДАГОУ. – Ф.1. — Оп.6. — Спр.512. — Арк.25, 32-33.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Рік 1939: Довід. вид . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2007. - 227 с. - ISBN 966-02-3607-7