Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

20 березня 1925 (п’ятниця)

Харків. Політбюро ЦК КП(б)У прийняло заяву Е. Квірінга про звільнення його від обов’язків секретаря ЦК КП(б)У, враховуючи, що з його провини (слабкий зв’язок із секретаріатом ЦК РКП(б), пленум ЦК КП(б) прийняв помилкове рішення з питання про Л. Троцького, що суперечило позиції ЦК РКП(б). Пропонувалося наполягати перед ЦК РКП(б) про відрядження в Україну В. Молотова.
ЦДАГО України, ф. 1, оп. 6, спр. 58, арк. 41.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Рік 1925: Довід. вид . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2006. - 312 с. - ISBN 966-02-3607-7