Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

12 квітня 1925 (неділя)

Харків. ВУЦВК прийняв постанову про повернення випускниками вузів – колишніми студентами-стипендіатами, коштів, витрачених на їхнє утримання під час навчання. Для цього такі випускники мали поступати на службу виключно в державні або громадські заклади за державним розподілом, де з їхніх окладів поступово відраховувалися кошти, витрачені на стипендії, впродовж строку, який відповідав терміну навчання. Ті випускники, які відмовлялися працювати за розподілом без поважних причин, мали негайно повернути кошти.
Коммунист, Харьков, 1925, 12 апреля.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Рік 1925: Довід. вид . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2006. - 312 с. - ISBN 966-02-3607-7