Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

8-13 листопада 1925 (неділя – п’ятниця)

Харків. Відбувся VІ Всеукраїнський з’їзд охорони материнства та дитинства. Порядок денний: про наслідки та перспективи роботи Охматдиту в Україні; про роботу на селі по охороні материнства та дитинства; про завдання та форми робітничої медицини в галузі материнства та дитинства; про диспансеризацію; про досвід педагогічної роботи в закладах Охматдиту Харкова; про підсумки ясельної кампанії; про підготовку та перепідготовку персоналу дитячих закладів Охматдиту; про участь Центральної та місцевих комісій допомоги дітям в охороні материнства та дитинства; про взаємне страхування материнства; про план роботи по оздоровленню дітей на селі; звіт про оздоровчу кампанію 1925 р.; про курортну допомогу дітям.
Тезисы и резолюции Всеукраинского съезда охрани материнства и младенчества, 8-13 ноября 1925 г. – Харьков, 1925. — С. 3-80;Вісті ВУЦВК, Харків, 1925, 13-

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Рік 1925: Довід. вид . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2006. - 312 с. - ISBN 966-02-3607-7