Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

31 березня 1924 (понеділок)

Харків. Відкрилася Всеукраїнська нарада агітпропів. Нарком освіти УСРР О. Шумський, який виступив із доповіддю про роботу Агітаційно-пропагандистського відділу ЦК КП(б)У, визначив, що основним завданням агітпропів мала стати робота серед „ленінського набору” до партії робітників та селянства.
Правда, Москва, 1924, 1 апреля.

Опубліковано у виданні: УКРАЇНА: ХРОНІКА ХХ СТОЛІТТЯ. Роки 1923–1924. Довід. вид. - К.: Ін-т історії України НАН України, Київ – 2009. – 255 с. ISBN 978-966-02-5123-6