Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

27 листопада 1924 (четвер)

Харків. Наркомат соціального забезпечення встановив порядок зубопротезування. В першу чергу його проходили робітники шкідливих виробництв, у другу – решта застрахованих, а в третю – члени сімей застрахованих, інваліди та безробітні. Відбір осіб, які потребували протезування, здійснювали лікарсько-контрольні комісії. Протези належало ставити не пізніше, як через два тижні після подання заяв від застрахованих. Не менше 6% замовлень мало прийматися від робітників шкідливих виробництв. Безкоштовні протези виготовлялись з алюмінію, а золоті – за кошти замовників.
Вісті ВУЦВК, Харків, 1924, 27 листопада.

Опубліковано у виданні: УКРАЇНА: ХРОНІКА ХХ СТОЛІТТЯ. Роки 1923–1924. Довід. вид. - К.: Ін-т історії України НАН України, Київ – 2009. – 255 с. ISBN 978-966-02-5123-6