Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

10 квітня (28 березня) 1918 (середа)

Військовий міністр полковник О.Жуковський наказав виділити з Запорізького корпусу окрему групу всіх родів зброї, яка під командою полковника П.Болбочана мала зайняти Кримський півострів раніше за німецькі частини і взяти під свою команду кораблі в Севастополі. До складу кримської групи увійшли: 2-й Запорізький полк, 1-й кінний полк ім. К.Гордієнка, інженерний курінь, кінно-гірський гарматний дивізіон, три польові і одна гаубична батарея, автопанцирний дивізіон і два бронепотяги. Решта корпусу у складі сформованої групи мала вирушити в напрямі Лозова-Слов’янськ для розгортання військових операцій в Донецькому басейні. До її складу увійшли: 1-й і 3-й Запорізькі полки, 3-й Гайдамацький, гарматний і інженерний полки (командуючий полковник Сікевич).
Історія українського війська. – Львів, 1992. – С.416 – 417.

Опубліковано у виданні: Україна: хроніка ХХ століття. Рік 1918: Довід. вид. - К.: Ін-т історії України НАН України, 2005. - 402 с. - ISBN 966-02-3607-7(серія)