Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

13 липня (30 червня) 1918 (субота)

Рада міністрів Української Держави розглянула питання про річкову транспортну флотилію. Відзначивши, що завідування нею не приносить казні ніяких прибутків, Рада міністрів ухвалила запропонувати Морському відомству повернути колишнім господарям мобілізовані суда, почати розформування флотилії і виробити умови подальшої її експлуатації на комерційних засадах. Одночасно було затверджено кредит морському міністерству на покриття видатків по річковій транспортній флотилії. Рада міністрів заслухала заяву міністра народного здоров’я про появу на території України хворих на холеру і виділила кредит у 2 млн. крб. на боротьбу з цією хворобою. Міністр шляхів сполучень повідомив про обставини, за яких стався вибух набоїв на ст. Проскурів необережне вантаження австрійськими солдатами), а міністр фінансів – про підняття цін на вантаження цукру в м. Черкасах. Вирішено формувати артілі вантажників і направити їх в м. Черкаси. Ухвалено і законопроект про асигнування 10 млн. крб. на утримання центральних установ та потреби міністерства фінансів.
ЦДАВО України. – Ф.1064. – Оп.1. – Спр. 6. – Арк. 106-106 зв., 107-107 зв., 108-108 зв., 109.

Опубліковано у виданні: Україна: хроніка ХХ століття. Рік 1918: Довід. вид. - К.: Ін-т історії України НАН України, 2005. - 402 с. - ISBN 966-02-3607-7(серія)