Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

3 травня 1921 (вівторок)

Харків ЦК КП(б)У затвердив положення про міські і районні ради по охороні материнства та дитинства, які утворювалися з метою залучення громадськості до утворення державної охорони материнства і дитинства. В завдання комісій входило: затвердження плану роботи мережі закладів Охматдиту свого району, вишукування заходів для їх здійснення; обговорення звітів про роботу відділів Охматдиту та їх окремих закладів; ініціатива в організації нових закладів, вишукування засобів покращання їх роботи; пропаганда ідей Охматдиту серед населення, обрання зі свого складу „бюро допомоги матері пролетарці; затвердження кандидатів на посади завідувачів підвідділами або районними відділами, накреслених за згодою з відділом охорони здоров’я і жінвідділом. Склад комісій: представниці від комісій Охматдиту на підприємствах і від дільничних комісій, завідувачки жінвідділами, представниці ради професійних спілок, члени секції Охматдиту, рад допомоги дітям, відділів охорони праці, соцзабезу, завідувачі і інструктори підвідділами або райвідділами та керівники закладів Охматдиту та дитячого містечка.
ЦДАГО України, ф. 1, оп. 20, спр. 815, С. 225.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Рік 1921: Довід. вид . - К.: Ін-т історії України НАН України, 2006. - 289 с. - ISBN 966-02-3607-7