Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

Березень 1982

Відбулися засідання постійних комісій Верховної Ради Української РСР. Планово-бюджетна комісія заслухала доповіді керівника підготовчої групи депутата В. Кучеренка та першого заступника міністра м’ясної і молочної промисловості Української РСР О. Савостіна про додержання планової і трудової дисципліни та виконання рекомендацій постійних комісій щодо посилення боротьби з втратами робочого часу на підприємствах Мінм’ясомолпрому Української РСР. Комісія по будівництву і промисловості будівельних матеріалів розглянула питання про хід виконання Мінсільбудом Української РСР постанови Верховної Ради Української РСР “Про стан і заходи по дальшому поліпшенню будівництва житла, об’єктів комунально-побутового і соціально-культурного призначення в республіці”. Підкреслювалось, що в системі Мінсільбуду не скрізь виконуються завдання по зростанню продуктивності праці, повільно впроваджуються у виробництво досягнення науково-технічного прогресу, засоби механізації робіт. Комісія у питаннях праці і побуту жінок, охорони материнства і дитинства розглянула питання про додержання законодавства щодо утримання дітей у будинках-інтернатах Міністерства соціального забезпечення Української РСР, школах-інтернатах Міністерства освіти і виробила відповідні рекомендації.
Радянська Україна. – 1982. – 14, 21, 25 березня; Відомості Верховної Ради УРСР. – 1982. – №14. – С.203.

Опубліковано у виданні: Україна: Хроніка ХХ століття. Роки 1976-1985: Довід. вид. - К.: Ін-т історії України НАН України, 2006. - 459 с. - ISBN 966-02-3607-7