Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

Meeting of the Academic Council of the Institute of History of Ukraine of the National Academy of Sciences of Ukraine on February 25, 2021

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

засідання Вченої ради

Інституту історії України НАН України

25 лютого 2021 р.

12-00

1. Про Розпорядження Президії НАН України № 90 від 12.02.2021 р. «Про порушення, виявлені у фінансово-господарській діяльності організацій НАН України у 2020 році».

Доповідає О. П. Реєнт

2. Про Розпорядження Президії НАН України № 80 від 10.02.2021 р. «Про проведення конкурсу проектів цільової програми наукових досліджень НАН України «Соціокультурний простір України у формуванні національної стратегії: територіальні ідентичності, ідентифікаційні символи, ментальні практики» в 2021 році».

Доповідає О. С. Рубльов

3. Про Розпорядження Президії НАН України № 81 від 10.02.2021 р. «Про проведення конкурсу проектів цільової програми наукових досліджень НАН України «Суспільний ідеал і політичні інтереси в Україні» в 2021 році».

Доповідає О. С. Рубльов

4. Про започаткування конкурсу на краще книжкове видання НАН України.

Доповідає О. С. Рубльов

5. Про оголошення конкурсів на здобуття стипендій Президента України для молодих вчених і НАН України для молодих вчених.

Доповідає О. С. Рубльов

6. Про оголошення конкурсу на здобуття Премій Верховної Ради України молодим ученим.

Доповідає О. С. Рубльов

7. Атестація стипендіатів Президента України та НАН України.

8. Рекомендація до друку праці В. М. ШАПОВАЛА, А. В. КОРНЄЄВА «ІСТОРІЯ ОСНОВНОГО ЗАКОНУ (ДО 25-ЛІТТЯ ПРИЙНЯТТЯ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ)».

Доповідають: В. А. Смолій, Г. В. Боряк, С. В. Віднянський

9. Пропозиції відділів щодо відкриття нових науково-дослідних тем.