Тепер ми самим очевидним способом маємо боротьбу самих народів – великоруського й українського.

Один наступає, другий борониться.

Історія сих двох «братніх народів» вступила в стадію, про котру оповідає біблійна історія перших братів:

І спитав Бог: Каїне, де твій брат Авель?

(Михайло Грушевський, «Очищення вогнем»,1918)

Meeting of the Academic Council of the Institute of History of Ukraine of the National Academy of Sciences of Ukraine April 6, 2022

Шановні колеги

Вчена рада відбудеться 6 квітня п.р. о 12.00 в онлайн форматі за посиланням нижче:

meet.google.com/xcq-qkom-wyk <http://meet.google.com/xcq-qkom-wyk>

або відкрити Meet і иввести цей код: xcq-qkom-wyk.

У разі виникнення запитань щодо підключення можна звертатися за телефоном 063 48 27 531 (Дмитро Ніколайчук)ПОРЯДОК ДЕННИЙ

засідання Вченої ради

Інституту історії України НАН України


6 квітня 2022 р.

12-00


1. Наукова доповідь «Пропозиції до концепції історичного наративу під кутом зору війни Росії проти України».

Доповідають: О. Лисенко,

В. Нахманович


2. Інформація про «Концепцію Цільової програми наукових досліджень НАН України «Російсько-українська війна та криза глобального світоустрою: конфігурації, трансформації, рецепції» ».

Доповідає: О. Ясь.


3. Розпорядження Президії НАН України № 143 від 24 лютого 2022 р. «Про роботу установ, організацій і підприємств НАН України в умовах воєнного стану в Україні» та постанова Президії НАН України № 77 від 17 березня 2022 р. «Про організацію роботи установ, організацій та підприємств НАН України в умовах воєнного стану».

Доповідає: О. Рубльов.


4. Розпорядження Президії НАН України № 145 від 7 березня 2022 р. «Про припинення співпраці з ученими Російської Федерації у видавничій сфері».

Доповідає: Г. Боряк.


5. Розпорядження Президії НАН України № 134 від 22 лютого 2022 р. «Про результати конкурсу 2021 р. на здобуття грантів НАН України дослідницькими лабораторіями/групами молодих вчених НАН України для проведення досліджень за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки у 2022/2023 рр.».

Доповідає: О. Рубльов.


6. Розпорядження Президії НАН України № 147 від 15 березня 2022 р. «Про оголошення конкурсів на здобуття стипендій Президента України для молодих вчених і НАН України для молодих вчених й проведення атестації стипендіатів Президента України та стипендіатів НАН України».

Доповідає: О. Рубльов.


7. Про рекомендацію до друку праці «Відлуння Великого терору: Збірник документів: У 3-х т.». Том 2: «Документи з архівних кримінальних справ на співробітників органів НКВС УРСР, засуджених за «порушення соціалістичної законності» (жовтень 1938 р. ― червень 1943 р.). Кн. 3: «УНКВС по Дніпропетровській обл., УНКВС по Полтавській обл., особливі органи НКВС, центральний апарат НКВС УРСР» (упорядник С. Кокін).

Доповідають: Л. Якубова,

С. Кульчицький,

Г. Боряк


8. Різне.