Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

XXXIV International Scientific and Practical Conference NEW RESEARCH OF MONUMENTS OF THE COSSACK AGE IN UKRAINE

Ніжинський краєзнавчий музей імені Івана Спаського
Національний заповідник «Глухів»
Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя
Інститут мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України
Історико-культурна асоціація «Україна – Туреччина»


XХХІV Міжнародна науково-практична конференція

НОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПАМ’ЯТОК КОЗАЦЬКОЇ ДОБИ В УКРАЇНІ

26–27 березня 2025 р.

м. Ніжин Чернігівської обл. – м. Глухів Сумської обл.


Конференція присвячується підсумкам досліджень пам’яток козацької доби в Україні за останні роки, а також плануванню робіт на 2025–2026 роки. Будуть працювати секції:

пам’яток археології та музейних пам’яток ранньомодерного часу;

історії та краєзнавства козацької доби;

писемних джерел та історіографії козацтва;

тюркологічних досліджень козацької доби.


Для складання програми роботи конференції, бронювання житла та видання матеріалів конференції просимо надіслати заповнену заявку для участі в роботі конференції та матеріали для друку не пізніше 31 січня 2025 р.

Матеріали конференції увійдуть до чергового випуску збірника наукових праць «Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні», який буде надруковано й розіслано учасникам до початку роботи конференції. Для публікації матеріалів доповіді необхідно надіслати їх електронну версію виключно на цю електронну адресу: ndp-kdu@ukr.net із поміткою в темі повідомлення «34 козацька конференція».


Вимоги до оформлення матеріалів:

Текст виконаний у текстовому процесорі Word будь-якої версії, але збережений винятково з розширенням *.doc (оскільки при збереженні з розширенням *.docx при подальшому форматування перед макетуванням можуть втрачатися пробіли й зливатися слова); шрифт Times New Roman Cyr, ОБСЯГ МАТЕРІЛІВ до 0,4 авт. арк. (15 000 знаків із пробілами)

УВАГА ! МАКЕТ ЗБІРНИКА ВИГОТОВЛЯТИМЕТЬСЯ У СПЕЦІАЛЬНІЙ ВЕРСТАЛЬНІЙ ПРОГРАМІ, ТОМУ ВЕЛИЧЕЗНЕ ПРОХАННЯ НЕ ВИСТАВЛЯТИ ВІДСТУПИ АБЗАЦУ В ТЕКСТІ «ВРУЧНУ» ПРОБІЛАМИ ЧИ КЛАВІШЕЮ «TAB»!!! ОСКІЛЬКИ РОЗМІР СТОРІНКИ ЗБІРНИКА МЕНШИЙ ЗА ФОРМАТ А4 – ТАКОЖ ПРОХАННЯ ПЕРЕНОСИ У СЛОВАХ «ВРУЧНУ» ДЕФІСОМ НЕ СТАВИТИ!!!

На першій сторінці надісланих матеріалів у правому верхньому кутку має бути вказане: ім’я та прізвище автора (шрифт жирний); у дужках указана назва міста; посада й місце роботи, вчена ступінь (шрифт звичайний); назву статті розміщувати по центру звичайними літерами (шрифт жирний).

Література та джерела виконуються повним кодом – у квадратних дужках у тексті (де перша цифра – номер джерела у списку; друга – сторінка) з посиланням на список із наскрізною нумерацією, розміщеним після тексту статті; література оформлюється відповідно до вимог ДАК МОН України.

Графіка (малюнки, ілюстрації, графіки, схеми тощо – не більше 5 од.) надсилаються окремим файлом кожна; розширення – 200 dpi, збережені з розширенням *.jpg або *.tiff.


УВАГА! МАЛЮНКИ, ГРАФІКИ, ДІАГРАМИ ТОЩО У ФАЙЛ ІЗ ТЕКСТОМ МАТЕРІАЛІВ НЕ ВСТАВЛЯТИ !!!

Нумерацію сторінок не ставити !

МАТЕРІАЛИ, ВИКОНАНІ НЕ ЗА ВКАЗАНИМИ ВИМОГАМИ, ДРУКУВАТИСЯ НЕ БУДУТЬ!!!


Можлива заочна участь у роботі конференції – лише друк матеріалів, а також участь без публікації матеріалів – за заявленою темою доповіді чи повідомлення.

Кожна публікація (виконана осібно чи у співавторстві) забезпечується наданням 1 (одного) авторського примірника збірника, надрукованого на паперовому носії та (за бажанням) його електронної версії у форматі *.pdf.

Оскільки організатори позбавлені можливості залучати додаткові кошти на потреби проведення конференції, зокрема, на друк її матеріалів, видання збірника наразі можливе лише за умови солідарного фінансування його авторами – тобто, кожна публікація збірника наукових праць «Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні» має бути забезпечена сплатою редакційного внеску. В разі потреби отримати додаткові примірники збірника (більше 1 примірника за 1 публікацію) необхідно повідомити про це оргкомітет до закінчення терміну сплати редакційного внеску. Розмір редакційного внеску й реквізити для його сплати будуть указані в персональному запрошенні кожному учаснику конференції до 10 лютого 2025 р.


ОСТАННІЙ ТЕРМІН ОПЛАТИ ВИДАННЯ МАТЕРІАЛІВ КОНФЕРЕНЦІЇ

17 лютого 2025 р.

Телефони для довідок: +380-68-902-93-74 (Зозуля Сергій Юрійович (організаційні питання)

+380-66-343-48-32 (Жукова Світлана Петрівна (редакторські питання)

E-mail: ndp-kdu@ukr.net

ОРГКОМІТЕТ


ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ