Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

XХХІV Міжнародна науково-практична конференція НОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПАМ’ЯТОК КОЗАЦЬКОЇ ДОБИ В УКРАЇНІ

Ніжинський краєзнавчий музей імені Івана Спаського
Національний заповідник «Глухів»
Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя
Інститут мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України
Історико-культурна асоціація «Україна – Туреччина»


XХХІV Міжнародна науково-практична конференція

НОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПАМ’ЯТОК КОЗАЦЬКОЇ ДОБИ В УКРАЇНІ

26–27 березня 2025 р.

м. Ніжин Чернігівської обл. – м. Глухів Сумської обл.


Конференція присвячується підсумкам досліджень пам’яток козацької доби в Україні за останні роки, а також плануванню робіт на 2025–2026 роки. Будуть працювати секції:

пам’яток археології та музейних пам’яток ранньомодерного часу;

історії та краєзнавства козацької доби;

писемних джерел та історіографії козацтва;

тюркологічних досліджень козацької доби.


Для складання програми роботи конференції, бронювання житла та видання матеріалів конференції просимо надіслати заповнену заявку для участі в роботі конференції та матеріали для друку не пізніше 31 січня 2025 р.

Матеріали конференції увійдуть до чергового випуску збірника наукових праць «Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні», який буде надруковано й розіслано учасникам до початку роботи конференції. Для публікації матеріалів доповіді необхідно надіслати їх електронну версію виключно на цю електронну адресу: ndp-kdu@ukr.net із поміткою в темі повідомлення «34 козацька конференція».


Вимоги до оформлення матеріалів:

Текст виконаний у текстовому процесорі Word будь-якої версії, але збережений винятково з розширенням *.doc (оскільки при збереженні з розширенням *.docx при подальшому форматування перед макетуванням можуть втрачатися пробіли й зливатися слова); шрифт Times New Roman Cyr, ОБСЯГ МАТЕРІЛІВ до 0,4 авт. арк. (15 000 знаків із пробілами)

УВАГА ! МАКЕТ ЗБІРНИКА ВИГОТОВЛЯТИМЕТЬСЯ У СПЕЦІАЛЬНІЙ ВЕРСТАЛЬНІЙ ПРОГРАМІ, ТОМУ ВЕЛИЧЕЗНЕ ПРОХАННЯ НЕ ВИСТАВЛЯТИ ВІДСТУПИ АБЗАЦУ В ТЕКСТІ «ВРУЧНУ» ПРОБІЛАМИ ЧИ КЛАВІШЕЮ «TAB»!!! ОСКІЛЬКИ РОЗМІР СТОРІНКИ ЗБІРНИКА МЕНШИЙ ЗА ФОРМАТ А4 – ТАКОЖ ПРОХАННЯ ПЕРЕНОСИ У СЛОВАХ «ВРУЧНУ» ДЕФІСОМ НЕ СТАВИТИ!!!

На першій сторінці надісланих матеріалів у правому верхньому кутку має бути вказане: ім’я та прізвище автора (шрифт жирний); у дужках указана назва міста; посада й місце роботи, вчена ступінь (шрифт звичайний); назву статті розміщувати по центру звичайними літерами (шрифт жирний).

Література та джерела виконуються повним кодом – у квадратних дужках у тексті (де перша цифра – номер джерела у списку; друга – сторінка) з посиланням на список із наскрізною нумерацією, розміщеним після тексту статті; література оформлюється відповідно до вимог ДАК МОН України.

Графіка (малюнки, ілюстрації, графіки, схеми тощо – не більше 5 од.) надсилаються окремим файлом кожна; розширення – 200 dpi, збережені з розширенням *.jpg або *.tiff.


УВАГА! МАЛЮНКИ, ГРАФІКИ, ДІАГРАМИ ТОЩО У ФАЙЛ ІЗ ТЕКСТОМ МАТЕРІАЛІВ НЕ ВСТАВЛЯТИ !!!

Нумерацію сторінок не ставити !

МАТЕРІАЛИ, ВИКОНАНІ НЕ ЗА ВКАЗАНИМИ ВИМОГАМИ, ДРУКУВАТИСЯ НЕ БУДУТЬ!!!


Можлива заочна участь у роботі конференції – лише друк матеріалів, а також участь без публікації матеріалів – за заявленою темою доповіді чи повідомлення.

Кожна публікація (виконана осібно чи у співавторстві) забезпечується наданням 1 (одного) авторського примірника збірника, надрукованого на паперовому носії та (за бажанням) його електронної версії у форматі *.pdf.

Оскільки організатори позбавлені можливості залучати додаткові кошти на потреби проведення конференції, зокрема, на друк її матеріалів, видання збірника наразі можливе лише за умови солідарного фінансування його авторами – тобто, кожна публікація збірника наукових праць «Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні» має бути забезпечена сплатою редакційного внеску. В разі потреби отримати додаткові примірники збірника (більше 1 примірника за 1 публікацію) необхідно повідомити про це оргкомітет до закінчення терміну сплати редакційного внеску. Розмір редакційного внеску й реквізити для його сплати будуть указані в персональному запрошенні кожному учаснику конференції до 10 лютого 2025 р.


ОСТАННІЙ ТЕРМІН ОПЛАТИ ВИДАННЯ МАТЕРІАЛІВ КОНФЕРЕНЦІЇ

17 лютого 2025 р.

Телефони для довідок: +380-68-902-93-74 (Зозуля Сергій Юрійович (організаційні питання)

+380-66-343-48-32 (Жукова Світлана Петрівна (редакторські питання)

E-mail: ndp-kdu@ukr.net

ОРГКОМІТЕТ


ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ