Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

Центр міської історії запрошує зголошуватися на літню школу "Пов’язані (з) історіями: заангажування в міське минуле та активізація єврейської спадщини"

Літня школа "Пов'язані (з) історіями: заангажування в міське минуле та активізація єврейської спадщини"

Центр міської історії запрошує зголошуватися на літню школу "Пов’язані (з) історіями: заангажування в міське минуле та активізація єврейської спадщини".

Дати проведення: 10 липня – 4 серпня 2017 р.
Місце проведення: Центр міської історії. Львів, Україна
Кінцевий термін подачі заявок: 16 квітня 2017 р.

[Зголошення на літню школу]

Опис програми

Літня школа має на меті забезпечити широкі можливості для отримання знань про стан найновіших підходів і досліджень з історії євреїв Центральної та Східної Європи, для розвитку дослідницьких і практичних навиків, критичного мислення в аналізі різних наративів минулого та їх використання сьогодні. Школа створює простір для поширення учасницької історичної культури та подолання ієрархізованих моделей практикування історії і спадщини в академічних та публічних середовищах Східної Європи.

Літня школа поєднує різні формати: від лекцій і семінарів, мовних занять до практичної роботи. Програма включає лекції з єврейської історії Східної Європи ХІХ-ХХ століть, початковий курс їдишу та семінари з транснаціональних підходів та міських тематик, культурної та соціальної історії, студій пам'яті та спадщини. Фокусом воркшопу цього року стане музей як формат публічної історії. Такий вибір пов'язаний з сучасним інтенсивним розвитком музейної інфраструктури та концептуалізацією музеїв в Центральній і Східній Європі. Воркшоп надасть учасникам знання й інструменти, необхідні для роботи зі складною міською історією в музейних експозиціях, з різними аудиторіями і áкторами у творенні музеїв. Учасники будуть працювати з концепціями та форматами єврейських музеїв і музеїв історії міста.

Програма також включає поїздки історичними місцями й містечками, зустрічі з експертами, дослідниками, місцевими практиками, а також серію публічних лекцій та дискусій з єврейської історії та багатокультурної спадщини для широкої аудиторії.

Викладачі

Літня школа запрошує лекторів із провідних центрів Єврейських студій, Східноєвропейських досліджень, дослідників публічної історії, створюючи спільне середовище через численні точки перетину та взаємний досвід.

Цьогоріч курси читатимуть:

Проф. Марцін Водзінскі (Вроцлавський університет), д-р Йоанна Лісек (Вроцлавський університет), д-р Кароліна Шиманяк (Вроцлавський університет / Єврейський історичний інститут, Варшава), Владислава Москалець (Український католицький університет, Львів), д-р Сергій Кравцов (Єврейський університет в Єрусалимі), Людмила Гордон (спеціалістка з розробки музейних експозицій, дослідниця, Вашингтон).

Лекційні та семінарські курси:

§Проф. Марцін Водзінскі (Вроцлавський університет): Євреї Східної Європи в модерний час

§д-р Йоанна Лісек (Вроцлавський університет): Курс їдишу

§д-р Кароліна Шиманяк (Вроцлавський університет / Єврейський історичний інститут, Варшава): Євреї в експозиції. Представлення єврейської історії та культури в Східноєвропейському контексті на початку ХХІ століття

§Владислава Москалець (Український католицький університет, Львів): Соціальна історія євреїв: ключові питання, методи та дослідницькі можливості

Вимоги

Літня школа запрошує магістрантів та аспірантів, молодих дослідників (до 35 років), викладачів вишів, музейних працівників, практиків спадщини з України, Білорусі, Польщі та Росії.

Робоча мова – англійська. Учасники повинні вільно висловлюватися англійською для продуктивної роботи на заняттях та в робочих групах.

Заявка повинна містити:

§резюме (CV)

§мотиваційний лист (не більше 3000 знаків про те, чому ви хочете взяти участь у школі)

§опис проекту (не більше 3000 знаків; це може бути дослідницький, освітній або культурний проект, пов'язаний із єврейською історією, міською історією або багатокультурною спадщини, над яким Ви тепер працюєте або плануєте працювати)

§контактний телефон / електронна пошта двох дослідників/викладачів, до яких ми можемо звернутися за рекомендацією при потребі.

Заявки просимо подавати на адресу: summerschool@lvivcenter.org до 16 квітня 2017 р. У "Темі" листа потрібно зазначити "Заявка на Літню школю 2017 року". Заявки приймаємо англійською, українською, польською, російською та білоруською.

Відбір кандидатів

Журі оцінюватиме заявки і відбере фіналістів до 19 квітня. Фіналістів вибірково запрошуватимуть на Skype-співбесіду впродовж наступного тижня.

Оплати

Участь у школі є безкоштовною. Організатори покривають дорожні витрати, проживання та обіди.

Дипломи

Учасники отримають

§сертифікати про участь у літній школі

§сертифікати початкового рівня володінням їдишем

Обов’язковим для отримання сертифікату є успішне складання іспиту з їдишу.

Організатори

розробка концепції
Софія Дяк
s.dyak@lvivcenter.org

розробка програми
Ірина Мацевко
i.matsevko@lvivcenter.org

координаторка
Мар'яна Мазурак
m.mazurak@lvivcenter.org

Літня школа "Єврейська історія, спільне минуле і спадщина: культура, міста, середовища" – це серія освітніх програм, яку Центр міської історії розпочав 2010 року. Проект спрямований на впровадження інклюзивного підходу до вивчення, дослідження і викладання історії Центральної та Східної Європи ХІХ-ХХ століть, а також зміцнення усвідомлення важливості єврейської історії та спадщини як частини багатокультурного спадку регіону. Школа формує середовище молодих вчених, практиків і викладачів у Східній Європі та за її межами, які об’єднані спільними науковими інтересами Єврейських та Східноєвропейських студій


Посилання на джерело: http://www.historians.in.ua