Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

Інститут історії України НАН України інформує про черговий акт вандалізму. Ймовірно, вночі, з 3-го на 4 жовтня на стіні будівлі по вул. Грушевського 4 у центральному ареалі міста, віднесеному наказом Міністерства культури України від 15.10.2014 № 869 до категорії пам’ятки місцевого значення з’явилися нові графіті, що цинічно пародіюють три попередні портрети Тараса Шевченка, Івана Франка і Лесі Українки.

Заява

Інститут історії України НАН України інформує про черговий акт вандалізму.

Ймовірно, вночі, з 3-го на 4 жовтня на стіні будівлі по вул. Грушевського 4 у центральному ареалі міста, віднесеному наказом Міністерства культури України від 15.10.2014 № 869 до категорії пам’ятки місцевого значення (“Місце бойових дій та масової загибелі громадян в районі вул. М. Грушевського у місті Києві під час акцій протесту в лютому 2014 року”, охоронний № 934-КВ), з’явилися нові графіті, що цинічно пародіюють три попередні портрети Тараса Шевченка, Івана Франка і Лесі Українки: на усіх трьох – стилізовані під попередні зображення портрети лідера політичної партії “За життя” з підписом “Вадим Рабинович”. Водночас нагадуємо, що зазначені портрети були розміщені на стіні поруч із нецензурними написами на адресу того, хто знищив графіті доби Революції Гідності. Невдовзі сьогоднішні карикатури було зафарбовано комунальними службами.

Інститут історії України НАН України поінформував про це Печерське Управління поліції ГУНП в місті Києві та Управління збереження історичного середовища та охорони об’єктів культурної спадщини Департаменту культури Київської міської державної адміністрації. Припускаємо можливість повторення подібних провокацій у майбутньому.