ДОКУМЕНТ: Українці в Польщі. Аналіз дискурсу (PL, ENG)

5b30c4bb9da42.jpg

Об’єднання українців у Польщі опрацювало рапорт про ситуацію української меншини і мігрантів у Польщі. У документі аналізується ставлення польського суспільства до українців.

В основі звіту — загальнодоступні матеріали, наукові публікації, виступи публіцистів та політиків у електронних засобах масової інформації, друкованих мас-медіа, а також на радіо та телебаченні.

Згідно з дослідженням, українцям — як представникам національної меншини у Польщі, так і громадянам України, котрі живуть над Віслою — все більше загрожують злочини мотивовані ненавистю на ґрунті національності.

Усе більший потік коментарів із мовою ворожнечі в Інтернеті та ЗМІ пов’язаний з історичною політикою, яку часто використовують для розвитку напруження. Неприхильність до громадян України випливає, зокрема, з тез, що нібито у цій країні «розвивається фашизація, бандеризація і вона вороже налаштована до Польщі».

Згідно з рапортом ОУП, приблизно 50% негативних дописів у веб-мережі пов’язані з історією обох держав. Більше того, негативне ставлення до громадян України перейшло в останні роки у випадки фізичної агресії, вилилося в руйнування пам’ятників та українських могил у Польщі.

Рапорт англійською мовою: http://resource.history.org.ua/item/0013893

Джерело: http://prostir.pl/event/%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D1%83%D...