Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

Чергове засідання програми SEMINARIUM від Holodomor Research and Education Centre на тему: "Національні меншини в умовах Голодомору (1932-1933) (досвід болгар, німців, кримських татар)

21 березня у залі засідань Інституту історії України НАН України відбулося чергове засідання програми SEMINARIUM, організоване Holodomor Research and Education Centre, на тему: "Національні меншини в умовах Голодомору (1932-1933) (досвід болгар, німців, кримських татар).

Seminarium - творча майстерня для студентів, аспірантів, молодих науковців, які прагнуть професійного й особистісного зростання. Розпочали фахову розмову про долю

У фокусі обговорення перебувала доля національних меншин в умовах Голодомору - євреїв, німців, поляків, росіян і тих етносів, які в радянських довідниках традиційно позначалися як "та інші", а саме такі питання: повсякдення, стратегії виживання, спротив, злочинці і/чи жертви, долі національних меншин УССР під час Голодомору; кримськотатарский досвід переживання совєцьких голодних катастроф: травма, пам'ять, прояви людської гідності і солідарності; фейки, міфи і стереотипи vs історичне знання: як нові знання та їх осмислення можуть допомогти формуванню нових смислів пам'яті про Голодомор.

Експертами виступили: Юлія Грищенко (Інститут історії України НАН України), Анатолій Погорєлов (Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського), Гульнара Бекірова (заступник голови спеціальної комісії Курултая з вивчення геноциду кримськотатарського народу, авторка і ведуча програм на телеканалі ATR).

Фотозвіт:

5c980bd7d1018.jpg


5c980c16e9b5f.jpg


5c980c9fc6cf5.jpg


5c980cadeefff.jpg


5c980cb84317b.jpg


5c980cc23b58b.jpg