Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

Онлайн-семінар «СКАРБИ НА МЕРТВЯКОВI»: ЧИМ БУВ І ЧИМ Є БАБИН ЯР

9 вересня 2020, 18.00

Спираючись на історичні джерела Другої світової та радянських часів, ми поговоримо про можливі й заборонені засоби вшанування історичної пам’яті, а також про історичність самої пам’яті.

Доповідач
Йоханан ПЕТРОВСЬКИЙ-ШТЕРН є головою кафедри Єврейських студій та професором єврейської історії на історичному факультеті Північно-західного університету (Northwestern University) в Чикаго. Aвтор семи монографій, Петровський-Штерн регулярно з’являвся з коментарями про ситуацію в Україні на Chicago Public Radio, Associated Press Radio, National Public Radio, а також на телевізійних каналах ZiK, Al Jazeera, WTTW, та CBS. Стипендіат Fulbright U.S. Scholar Program (2008-2009), Fulbright Specialist Program (2012).

Модератор
Костянтин СІГОВ – учений-філософ та громадський діяч, директор Центру Європейських гуманітарних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія», директор видавництва «Дух і літера». Консультант з питань релігії та стратегічного планування Державної служби етнополітики і свободи совісті. Автор курсу «Європейська культура: конфлікт інтерпретацій» в НаУКМА і численних публікацій з інтелектуальної історії Європи англійською, французькою, італійською та іншими мовами. В контексті теми осмислення трагедії Голокосту і Бабиного Яру присвятив дослідження філософії Емануеля Левінаса і творчості Пауля Целана. Кавалер Ордену академічних пальм ( Франція).


Трансляція семінару на ютуб-каналі


Посилання на джерело: https://fulbright.org.ua/uk/seminar-11/