Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

Інститут історії України НАН України з глибоким сумом сповіщає, що 4 вересня 2021 р. на 76-му році пішов з життя відомий історик, кандидат історичних наук Павло Георгійович УСЕНКО

61372d3eaeed5.jpg


У ніч із п'ятниці на суботу, на 76-му році життя, помер старший науковий співробітник відділу історії України ХІХ – початку ХХ ст. Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук УСЕНКО Павло Георгійович.

http://resource.history.org.ua/person/0000452

Понад 40 років він працював в інституті (із 1979 р.) та спеціалізувався на дослідженні життєвого шляху відомих діячів національних та соціальних рухів ХІХ – початку ХХ ст., історії Чорноморського флоту періоду Першої світової війни, портових міст Півдня України.

Павло Георгійович був активним дописувачем "Енциклопедії історії України" (більше 200 статей) та "Шевченківської енциклопедії" (понад 50 статей), у 1992–1994 очолював Національну федерацію шашок України, неодноразово відзначений різними нагородами (зокрема Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України та ін.).


Джерело: https://www.facebook.com/history.org.ua/photos/bas...