Народність, така велика, така багата змістом та життєвими силами, не знищеними століттями насильницького гноблення, не може бути доведена до небуття гнітом і заборонами.

Усі ці утиски можуть лише затримати її розвиток, але не більше, і, кінець кінцем, вона не може не взяти свого.

Факти останнього часу утверджують у непорушному переконанні, що широкий і всебічний розвиток української народності — лише питання часу, мабуть — дуже недалекого часу.

(Михайло Грушевський, Нариси історії українського народу, 1904/2013)

ІСТОРИКИ І ВІЙНА

VIII Семінар "Текст і образ: особливості взаємодії між наративом і візуальністю. Образи війни"

62e0eb6c8a6c9.jpg


Кафедра історії мистецтв КНУ імені Тараса Шевченка


Кафедра історії мистецтв запрошує до участі у VIII семінарі “Текст і образ”. Цього року ми пропонуємо поглянути з інтердисциплінарної перспективи на образи війни.

Війна Російської Федерації, розв‘язана ще 8 років тому в гібридному форматі, 24 лютого 2022 року набула нового масштабу, докорінно змінивши життя наших співгромадян. Водночас вона відкрила можливість остаточно залишити колоніальну спадщину позаду, осмисливши її витоки, шляхи формування та наслідки.

Образність не лише формує передумови війн, а й супроводжує їхнє закріплення в памяті сучасників і наступників. У зв'язку з цим сьогодні виняткового значення набуває дослідження образів у війні та образів війни.

Тематичний спектр семінару охоплює, але не обмежений наступними проблемами:

Контексти і функції образів війни.
Пропаганда та візуальна культура.
Мистецтво, війна і пам‘ять.

Дедлайн подачі заявок - 1 жовтня 2022 р.

Заповніть форму, щоб подати заявку: https://cutt.ly/GHFpSEO

Семінар відбуватиметься на платформі Zoom 21 жовтня 2022 р. Посилання ми надішлемо зареєстрованим учасникам у переддень Семінару.


Посилання на джерело: https://www.facebook.com/events/719004862706557